فرم تماس 7 برای وردپرس

فرم تماس 7 ، سلام دوستان

همه ما از فرم های متعددی مثل فرم تماس با ما ، فرم ارتباط با ما و… در وب سایت خود استفاده میکنیم وردپرس نیز افزونه های بسیار خوبی برای ساخت این نوع فرم ها را در اختیار کاربران قرارداده که هر کدام از فرم ها به نسبت کارکرد های خود قبلیت های متعددی را در خود گنجانده است…

در این پست ما میخوایم یک فرم تماس را به شما معرفی کنیم که در بیش از 5 میلیون فعال و در وب سایت‌های متعدد استفاده شده و از رتبه بندی خوبی برخوردار است ، نام این افزونه فرم تماس 7 هستش که قراره امروز با هم ی نگاه کلی بهش بکنیم و با هم بررسیش بکنیم…

فرم تماس 7 چند مرحله ای در وردپرس

حتما در بعضی از وب سایت‌ها دیدید که برای ارسال یک فرم تماس با ما یا هر وع فرم دیگه ای شما باید یک سری مراحل و فیلدها را تکمیل نمایید و پس از ارسال آن فرم نظر خود یا اطلاعات تماس خود را برای بخش پشتیبانی وب سایت مورد نظر خود میفرستید…

افرونه فرم تماس 7 قبلیت هایی همچون ایجاد یک نظر سنجی در وب سایت ایجاد فرم های استخدام ، ارسال خودکار ایمیل به یک ایمیل ارسال از طرف کاربر و… را در وب سایت خود قرار دهید از دیگر قابلیت های این افزونه میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

  • ایجاد و مدیریت چندین فرم

  • سفارشی سازی آسان فرم ها

  • وارد کردن فرم‌ها به هر برگه و نوشته با شورت کد

  • استفاده از نشانه گذاری برای تغییر محتوای ایمیل

  • پشتیبانی از فیلتر کردن هرزنامه

  • قبلیت پشتیبانی از ارسال AJAX و CAPTCHA

مراحل نصب و راه اندازی

از پنل ادمین وردپرس آدرس زیر را برای نصب افزونه فرم تماس 7 دنبال کنید:

افزونه‌ها / افزودن / بارگذاری افزونه

با استفاده از مسیر بالا افزونه‌ای که در اتنهای این پست برای دانلود قرارداده شده را دانلود و در مسیر بالا نصب کنید پس از نصب در منوی اصلی وردپرس گزینه‌ای با عنوان “فرم تماس 7” یا “Contact” ظاهر میشود درصورتی که متن بصورت فارسی نمایش داده شد به این معناست که این افزونه از زبان فارسی پشتیبانی میکند.

1- بعد از ورود به بخش تنظیمات افزونه شما میتوانید از طریق زیر منوی فرم های تماس تمامی فرم هایی که ساخته اید را مشاهده نمایید و هر یک را بصورت مجزا مدیریت نمایید…!

افزونه فرم تماس 7

2- در مرحله دوم برای ایجاد یک فرم اختصاصی مختص به خود با استفاده از دکمه ” افزدون جدید ” یا ” add new ” میتوانید فرم مختص به خود را بسازید…!

افزونه فرم تماس 7

3- در مرحله سوم در صفحه جدید باز شده ما یک سری منو (تب‌های) مختلف با نام های Form , Mail , Messages , Additional Settings میبنیم.

افزونه فرم تماس 7

تب Form

در تب Form (فرم) ما فیلد های از قبل ساخته شده ای میبینیم و همینطور دکمه های مختلف در قسمت بالا، با این دکمه ها شما میتوانید تغییرات مختلفی در فرمات ایجاد نمایید.

به عنوان مثال با استفاده از دکمه های بالا میتوانید یک فرم مختص به دریافت شماره تلفن همراه یا ثابت از کاربرداشته باشید ، میتوانید یک فرم مختص به دریافت ایمیل کاربر داشته باشید با قبلیت تشخیص فرمت صحیح ایمیل و… را در فرم خود ایجاد نمایید…

تنها مشکلی که در این افزونه به  چشم میخور این است که در صورت ایجاد فرم های بعدی بخشی از فرم و تمامی پیام های مربوط به ارسال موفق یا ناموفق فرم در وب سایت مربوط میشود را باید مجدد فارسی سازی کرد… یک نمای کلی از تب فرم در افزونه…!

افزونه فرم تماس 7

تب Mail (ایمیل)

در تب Mail (ایمیل) شما باید مشخص کنید که محتوای این فرم باید برای چه ایمیلی ارسال شود.

موضوع ایمیل ارسال و محتوای آن را که در بخش بالای تب ایمیل موجود هستند که به صورت ” [your-name]” ، “[your-mail]”  و… موجود هستند در بخش اصلی یعنی در بخش محتوای فرم آنها را قرار دهید.

با توجه به اینکه این محتوا قرار است طبق چیدمان شما در این بخش در ایمیل خود دریافت کنید بهتر است که بهترین چیدمان را در این بخش مد نظر داشته باشید.

افزونه فرم تماس 7

تب Messages (پیام‌)

در تب پیام شما باید اخطارهایی که قرار دارد برای تکمیل و فارسی سازی فرم مورد نظر با جمله مربوط به همان اخطار در بالای هر فیلد کامل نمایید.

نکته اول: (شما میتوانید جمله بالای هر متن را برای فارسی سازی این بخش استفاده نمایید) در زبان فارسی اخطار ها در بالای هر فیلد به زبان فارسی به صورت خودکار ترجمه میشوند.

نکته دوم: (در صورتی که افزونه‌ای که نصب کرده‌اید قابلیت پشتیبانی از زبان فارسی را داشته باشد)

آموزش فرم تماس 7

تب Additional Settings (تنظیمات اضافی)

اگر شما به کد نویسی تحت وب مسلط هستید بسیار برای شما خوشحالم! شما میتوانید در این قسمت با اضافه نویسی و شخصی سازی خود بر روی این فرم تنظیمات اضافی را اعمال نمایید.

آموزش فرم تماس 7

و در آخر بر روی دکمه Save (ذخیره) کلیک کنید تا تغییرات خود را از دست ندهید بعد از ذخیره سازی یک شورت کد (کد کوتاه) برای این فرم اختصاص داده میشود.

شما میتوانید با کپی این شورت کد و استفاده از این کد در صفحات و نوشته های مختلف سایت این فرم را لود نمایید

 آموزش فرم تماس 7

فقط کافیست این کد را کپی و در برگه و یا صفحات مورد نظر کپی کنید تا فرم مورد نظر ، در برگه موردنظر خود اعمال شود.

 آموزش فرم تماس 7
دانلود افزونه
صفحه اصلی افزونه

این پست آموزشی چقدر برای شما مفید بوده؟

میانگین امتیاز : 5 / 5. 1

اولین نفری باشید که به این پست رای میده ...!